Wydarzenia
Superduo
Dyskografia
Video
Kontakt

Superduo


Super Duo to najciekawszy polski zespół gitarowy, założony w Poznaniu w 1984 roku, przez Cezarego Krajewskiego (zm.1997) i Piotra Soszyńskiego, laureat wielu nagród na różnych festiwalach w kraju i za granicą:

FAMA `85, JAZZ JAMBOREE `85, ROSKILDE FESTIVAL `86 w Danii, Jazz Praha `87, De-Bron Dalfsen Holland `90, MUSE `90 BERLIN

Ma za sobą koncerty w takich krajach jak:
Rosja, Finlandia, Dania, Francja, Holandia, Czechy, Korea, Niemcy, Wielka Brytania
Szczególnym akcentem były wspólne koncerty z Alem DiMeolą i Take 6 oraz występy w ROYAL FESTIVAL HALL i BARBICAN CENTRE LONDON. Po śmierci Cezarego Krajewskiego zespół zawiesił działalność artystyczną. Została ona wznowiona po dołączeniu do zespołu Przemysława Hałuszczaka, jednego z najlepszych polskich gitarzystów flamenco i latino. Obecnie SUPER DUO współpracuje z Grzegorzem Kopalą - kompozytorem, wokalistą, aranżerem muzycznym i wokalnym. Muzyka zespołu to mistrzowskie połączenie niebywałej wirtuozerii, biegłości technicznej palców z ogromną wrażliwością i subtelnością serc. Precyzja, nastrój, gorące klimaty - to emocjonujące, szalone unisono muzyków i słuchaczy. Tradycyjne, niemalże surowe brzmienie gitar wsparte współczesnym beatem i groove'ami to gitarowa uczta nie tylko dla fanów sześciu strun.

Do tej pory duet wydał 4 płyty, właśnie wyszła kolejna "Gitarolo".
www.superduo.pl